شركت چينه سازه بيهق با توان فنی و مهندسی مطلوب و بهره گيري از ماشين آلات و تجهيزات به روز و کارآمد با بیش از هجده سال سابقه موفق در پروژه هاي عمرانی و صنعتی در حوزه های تصفیه آب و فاضلاب، خطوط انتقال آب و فاضلاب و نیرو، ابنیه و ساخت و ساز شهری، راهسازی، پل سازی، عملیات خاکی، استخراج معادن و حوزه تامین، نصب و راه اندازی تأسیسات و تجهیزات صنعتی در اقصی نقاط کشور توانسته است خود را در بین فعال ترین و  مجرب ترين شركت های مهندسی، عمرانی و صنعتی به عنوان یک شرکت EPC در سطح كشور مطرح نماید و پروژه های کلان ملی و بخش خصوصی را با سرعت و کیفیت مناسب اتمام نموده و در آبادانی کشور سهیم باشد. از جمله کارفرمایان در حوزه های یاد شده می توان به شرکتهای صنایع ملی مس ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مجتمع فولاد مبارکه، وزارت راه و شهرسازی و شهرداریهای مناطق بیست و دو گانه تهران بزرگ اشاره کرد.
شركت چینه سازه بیهق دارای پایه سه رشته آب، پایه سه رشته راه و ترابری، پایه پنج رشته ساختمان و ابنیه و پایه چهار رشته صنعت و معدن از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و رتبه چهار رسته بزرگ پیمانکاران شهرداری است. 
تعداد پرسنل فعال شرکت در دفاتر مرکزی و تیمهای پروژه ها بالغ بر دویست نفر بوده که تیم مهندسی مستقر در دفاتر شرکت همواره تیمهای پروژه را پشتیانی می نمایند.
با توجه به حجم بالای پروژه های عمرانی شرکت و به منظور ایجاد توان رقابت در بازار، بیش از 95 درصد ماشین آلات به کار گرفته شده در پروژه ها متعلق به شرکت است که علاوه بر ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک، تجهیزات اجرا و نصب، سیلوها، بچینگ، ژنراتور، تانکر و ...  می توان به کارخانه آسفالت و ست سنگ شکن با ظرفیت 120 تن در روز اشاره نمود.
شرکت چینه سازه بیهق برای هر یک از زمینه های فعالیت تعریف شده، کارگروه ویژه تشکیل داده که هر یک بر اساس شرح وظایف از پیش تعیین شده اهداف کلی شرکت را دنبال می کنند.  
در  این راستا زمینه های اصلی  فعالیت شرکت به بخشهای زیر تقسیم بندی  و متناسب با شرح خدمات هر یک برنامه راهبردی تدوین شده است.
-    اجرای پروژه های عمرانی در بخشهای آب و فاضلاب،معدن، ابنیه و راه
-    مهندسی و طراحی
-    نصب و راه اندازی تجهیزات صنعتی
اهمیت به کیفیت، استانداردهای سلامت و محیط زیست، سیستمهای برنامه ریزی و نظام یک پارچه مدیریتی از اهم شاخصهای تعریف شده در شرکت بوده و شرکت ضمن اجرای کامل فرآیندهای ایزو موفق به اخذ گواهینامه های ISO 9001, ISO 14001, ISO18001 و گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده است.
در راستاى ارتقاى کیفى، کنترل هاى مضاعف و سرعت بخشیدن به اجراى پروژه ها، شرکت چینه سازه بیهق واحدهاى آزمایشگاهى مجهز را در سه حوزه آزمایشگاه بتن و مقاومت مصالح، آزمایشگاه قیر و آسفالت و آزمایشگاه مکانیک خاک به تناسب موضوع کار در کارگاه پروژه مستقر نموده و کلیه آزمایشات لازم قبل و پس از اجراى کار توسط کارشناسان آزمایشگاهى این شرکت انجام مى گردد.