شرکت چینه سازه بیهق در سال 1383 با تکیه بر دانش فنی چند تن از دانش آموختگان رشته های مهندسی عمران و مکانیک تاسیس گردید و از همان ابتدا با محوریت سه اصل بهره گیری از تخصص، پشتکار و حفظ رضایتمندی مشتریان توانست مراحل پیشرفت خود در حوزه مهندسی، تامین و پیمانکاری اجرا را طی هجده سال اخیر به سرعت طی نموده و علی­رغم مشکلات اقتصادی متعدد و شرایط رکود فعالیت های مهندسی و عمرانی در کشور، با اتمام به موقع و تحویل با کیفیت پروژه ها جایگاه خود را تا رتبه دو صلاحیت پیمانکاری ارتقا دهد. همچنین در سال های اخیر با حضور پررنگ تر و حسن سابقه در سایر حوزه های عمرانی و صنعتی از جمله پلنت های تصفیه آب و فاضلاب، خطوط انتقال آب و فاضلاب و نیرو، استخراج معادن، تأسیسات و تجهیزات صنعتی و ... از جایگاه شایسته ای در بین کارفرمایان بزرگ دولتی و غیر دولتی برخوردار گردیده است.
همچنین این شرکت با به کارگیرى کادر فنى و پرسنل متخصص و با تجربه و دارا بودن ماشین آلات صنعتى پیشرفته در زمینه هاى نصب، تست، پیش راه اندازى و راه اندازى تجهیزات و سازه هاى صنعتى به ویژه در صنایع آب و فاضلاب و پتروشیمی، گروه نصب و راه اندازی تجهیزات صنعتی را فعال نمود و توانست پروژه هاى بسیارى را در این حوزه به اتمام رساند.
ایجاد گروه مهندسى و طراحى شرکت چینه سازه بیهق به عنوان بازوى توانمند مجموعه از دیگر اهداف تعیین شده در شرکت بود که با توجه به توان و تخصص بالاى پرسنل خود توانست علاوه بر پشتیبانى فنى تیم هاى اجرایى در پروژه هاى عمرانى و EPC شرکت، خدمات مهندسى و طراحى براى پروژه هاى بزرگ در حوزه هاى تصفیه آب و فاضلاب، آبرسانى، ابنیه، معمارى و تأسیسات برق و مکانیک واحدهاى صنعتى و غیر صنعتى را به سایر شرکتها ارائه نماید.